سلامت

خواص نارنج

خواص نارنج

نارنج یکی دیگر از مرکبات بسیار نافع است که در طب مصرف زیاد دارد ، برگش دارای بویی پسندیده است و عطری مطبوع دارد ، طعم آن کمی تلخ است ، دم کرده برگ آن دارای اثر محلل بوده و تشنج را از بین می برد . بهار نارنج دارای عطری خوشبو و طعمی نیکو است ، ضد تشنج بوده و درمان سکسکه است ، آب مقط آن برای معطر کردن شربتها در داروخانه زیاد به کار می رود . آب مقطر بهار نارنج اعصاب را تقویت می کند و درمان بی خوابی است . پوست نارنج دارای مصارف طبی است و خلال پوست آن در بعضی غذاها مصرف دارد . آب نارنج دارای ویتامین های C  , B , D و خواص آبلیمو را دارد.

خواص درمانی :

نارنج میوه ای از خانواده مرکبات است . آب نارنج ترش مطبوع و سر شار از ویتامین C است . اگر آب یک نارنج را گرفته معادل یک سوم حجمش به آن گلاب اضافه کنید و هر روز صورت خود را با آن بشویید سوراخ های صورت را مسدود کرده و پوست چهره را تقویت می کند.

نویسنده :

خانوم مریم عزیزی

کشتزار اين مقاله را براي اولين‌ بار منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون ذکر نام  و درج لينک فعّال ” کشتزار ” اخلاقي نيست و پیگرد قانونی دارد.

 “ کشتزار ” جامعترین و بروزترین پايگاه تخصصي آموزش های کشاورزي ، باغبانی و  فروشگاه آنلاين  بذر ، کود ،سم و ابزار آلات باغباني در ایران.

کانال تلگرام کشتزار

یک نظر

نظر دهید