سلامت سلامت و گیاهان دارویی

خواص هندوانه

هندوانه یکی از میوه های خوش آب و رنگ ، شیرین و خوشمزه فصل تابستان است که فواید زیادی دارد.

با ما همراه باشید تا درباره ی این میوه ی خوشمزه اطلاعاتی مفید در اختیار شما قرار دهیم.

این میوه زیبا و خوشمزه مخصوص مناطق گرمسیری است که از کشورهای جنوب آفریقا سرچشمه گرفته و از آنجا به بقیه مناطق گرمسیری و منیمه گرمسیری گسترش یافته است.

خواص هندوانه

• غنی از الکترولیت ها و آب است ، که میتوان گفت هندوانه هدیه طبیعت برای مقابله با گرمای تابستان است.

• هندوانه از میوه های کم کالری است (فقط ۳۰ کالری در ۱۰۰ گرم ) و همچنین از چربی کمی برخوردار است. با این حال این میوه مواد مغذی گیاهی فراوان و آنتی اکسیدان که برای سلامتی ضروری است را دارا می باشد.

•هندوانه منبع عالی از ویتامین آ که یک آنتی اکسیدان طبیعی بسیار قوی است را دارا می باشد. ۱۰۰ گرم از این میوه ۵۶۹ میلی گرم یا ۱۹% از سطح روزانه مورد نیاز این ویتامین را فراهم می کند. ویتامین آ ویتامین مفیدی برای سلامتی چشم و پوست می باشد. همچنین مصرف ویتامین آ طبیعی از سرطان ریه و حفره دهان جلوگیری می کند.

• سرشار از فلاونوئیدها ، انتی اکسیدان هایی مانند لیکوپن، بتا کاراتن،لوتئین،زیگزانتین و کریپتوکسانتین است. این آنتی اکسیدانها در برابر مریضی های روده بزرگ، پروستات، پستان، اندومتر، ریه، و سرطان لوزالمعده محافظت می کنند.

•هندوانه منبع بسیار خوبی از رنگدانه های کاروتنوئید و لیکوپن  است. مطالعات نشان داده که لیکوپن ها از پوست در برابر اشعه مضر UV محافظت میکنند.

•هندوانه منبع بسیار خوب پتاسیم است. پتاسیم بخش مهمی از سلول ها و مایعات بدن است که به کنترل ضربان قلب و فشار خون کمک می کند و باعث حفاظت در برابر سکته مغزی و بیماری های عروق می شود.

•منبع خوبی از ویتامین های B6 ، B1، ویتامین C و منگنز را داراست .

کشتزار پايگاه تخصصي آموزش کشاورزي ، گیاهپزشکی و فروشگاه آنلاين کشاورزي بذر ، کود ،سم و ابزار آلات باغباني.

منبع: کشتزار
ترجمه و ويرايش فني توسط تيم تخصصي کشتزار

کشتزار اين مقاله را براي اولين‌بار منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لينک فعّال کشتزار اخلاقي نيست.

کانال تلگرام کشتزار

نظر دهید