باغ و باغچه ویلا و باغ های خاص

ایده هایی برای طراحی باغچه

کارکردن در طول هفته و گذراندن کارهای روزمره ، سر و کله زدن با افراد مختلف ، دویدن برای گرفتن یک امضا و… . تموم این کارها ماحصل زندگی شهرنشینی است. برای داشتن هفته و روز کاری خوب همه احتیاج به یک آخر هفته خوب داریم. تجربه شخصی خودم اینه هیچ کجا از کار کردن و گذروندن روز تعطیل تو طبیعت و باغ و باغچه بهتر نیست.

تو این مطلب قصد داریم شمارو با چند ایده جالب برای طراحی و ساخت باغ آشنا کنیم تا ویلای خودتونو با هر سلیقه ای که دوست دارید طراحی کنید.

باغ شهری

اگر فضای کوچکی دارید ، یا میخاهید روی تراس یا یکی از اتاقهای نورگیر رو، به یه گلخونه تبدیل کنید، این سبک طراحی نیاز به باکس ها و جعبه های کوچک دارد. جعبه ها میتوانند شیشه ای ، چوبی و حتی پلاستیکی باشند. شما میتوانید گیاهان سازگار را درون این جعبه ها قرار دهید  تا با وارد شد به اتاق، از زندگی گیج کننده شهری رهایی یابید.

باغ شهری

 

 

 

 

حیاط وحش خانگی

بودن و زندگی کردن با حیاط وحش حتی برای چند لحظه یک ایده عالی است. در باغچه و یا ویلاتون، از گیاهان بلند ، درختچه های جنگلی ، کاکتوس ها و گیاهان وحشی بهره بگیرید. یک جعبه کندو برای جلب زنبورها ، ساخت لانه هایی برای پرندگان ، اوردن لاک پشت به باغچه ، نگهداری از مرغ و خروس و… به شما یک انرژی فوق العاده برای شروع کارها و افکار به تاخیر افتاده داره!

حیاط وحش خانگی

 

 

باغهای مدیترانه ای

شرط ساخت این سبک از باغ ، داشتن شرایط آب و هوایی مناسب مدیترانه ای است!!!

با فرض داشتن این شرایط ، شما باید از پوششهای گیاهی مناسب مثل: اسطو خدوس ، درخت زیتون ، رزماری و انگور استفاده کرد.باغهای مدیترانه ای

 

باغهای رسمی

این نوع طراحی ، یک ایده برای مهیا کردن باغ  در مجالس رسمی و میهمانان تشریفاتی است.

طراحی مهندسی حرفه ای باید داشته باشید تا بتونید گونه های مخصوص رو با یک اندازه خاص در یک خط و متقارن با هم طراحی و اجرا کنید.

جدول کشی منظم، انتخاب یکدست بودن پوشش قسمت های کار شده باهم.

همچنین استفاده از مجسمه در این سبک ، به زیبایی کار می انجامد.

باغهای رسمی

 

ترجمه و ویرایش توسط تیم تخصصی کشتزار

کشتزار اين مقاله را براي اولين‌بار منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لينک فعّال کشتزار اخلاقي نيست.

 

 

نظر دهید