روش کاشت گل و گیاه فصلی

کاشت گل مینا چمنی

مینای چمنی گیاهی کوچکی است،علفی و چند ساله که اغلب به صورت یکساله استفاده می شود.گلهای آن به رنگ های سفید،صورتی،بنفش و قرمز می باشد.

کاربردهای گل مینا چمنی را در فضای سبز برای  حاشیه باغچه ها،تپه ها،باندها گلکاری،در کنار نهر ها،نقاط مردابی و سراشیبی برای تزئین چمن به کار می برند.

همچنین برای داشتن رنگ‌های بهاری در بستر یا جعبه‌های گل جلوی پنجره‌ها، میناهای چمنی فوق‌العاده هستند. وقتی آنها را در حاشیه‌ یک مسیر می‌کارند خارق‌العاده به نظر می‌رسند، در دسته گل هم وجود گل‌های این گیاه به جذابیت و زیبایی دسته‌گل می‌افزاید.

از نوع پر پر و گل درشت آن در فلاور باکس پشت پنجره ها جهت زیباسازی پشت پنجره ها استفاده می شود.

 

نام لاتین این گل و نام علمی آن BELLIS PERENNIS، از خانواده گلستارگان و بومی منطقه غرب ، مرکز و شمال اروپا می باشد.

 

روش کاشت

بذر مینا چمنی را در اوائل مرداد ماه در خزانه می کارند سپس در اواخر شهریور ماه در خزانه دوم و بطور فاصله دار می کارند. پس از سپری شدن زمستان در اوائل فروردین ماه به محل اصلی خود منتقل می نمایند.

همچنین در بهار و یا پاییز از پاجوش های آن که به طور فراوان می باشد جدا کرده و در بستر اصلی کشت می نمایندو در این صورت گیاه از طریق تقسیم بوته نیز تکثیر می شود.فاصله کاشت بوته ها از هم در بستر اصلی هر ۱۰ سانتی متر یک بوته است.

آبیاری

این گیاه به آبیاری متوسط نیازدارد اجازه دهید در فاصله بین دو آبیاری سطح خاک کمی رطوبت خود را از دست داده باشد .

خاک مناسب

خاک حاصلخیز و سبک برای کشت این گل مناسب است. برای کاشت در گلدان و نگهداری این گل در فلاورباکس ها در خانه مخلوطی از خاک باغچه+ پیت ماس+ ورمی کمپوست مناسب می باشد.

نور

این گیاه برای رشد به نور فراوان خورشید نیازمند است.

 

منابع:

کتاب گل و گلکاری به زبان ساده از محمد تقی نجم آبادی

takfars.ir

کشتزار

www.keshtzar.com

کشتزار اين مقاله را براي اولين‌بار منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لينک فعّال کشتزار اخلاقي نيست.

oxeydaDE

 

 

 

 

 

 

نظر دهید